Menu

Aktualności

STEROWNIK DANFOSS W AQUACOOL!

PPH COOL już od co najmniej pół roku stosuje sterownik serii MCX marki Danfoss jako standardowe centrum sterujące wytwarzanych chillerów kompaktowych serii AQUACOOL. Praktycznie wszystkie modele niezależnie od rodzaju zastosowanego czynnika chłodniczego ,ze sprężarkami spiralnymi, tłokowymi i śrubowymi są wyposażane w ten kontroler.

Produkt firmy Danfoss posiada szereg zalet , które zdecydowały i jego zastosowaniu. Sterownik posiada dużą liczbę wejść i wyjść cyfrowych i analogowych co daje możliwość stosowania w urządzeniach z różną ilością obiegów chłodniczych i to w różnym wykonaniu: np. z wykorzystaniem napędów inwerterowych, z zastosowaniem przetworników ciśnienia itp.

Istotny w agregatach wody lodowej jest wybór punktu pomiarowego do sterowania całym urządzeniem. MCX i oprogramowanie w nim zastosowane ma dopracowany algorytm sterowania wg temperatury cieczy wyjściowej. Taka logika sterowania ma szczególne znaczenie dla wersji urządzeń ze sprężarkami inwerterowymi.

Sterownik jest montowany na szynie DIN a opcjonalny wyświetlacz graficzny LCD firma COOL stosuje standardowo jako zintegrowany z samym modułem sterownika a tam gdzie konieczne instaluje go na drzwiach szafy zasilająco – sterującej.

MCX w odpowiedniej wersji bezpośrednio może sterować jednym lub dwoma elektronicznymi zaworami rozprężnymi. Sterowniki posiadają wiele dodatkowych funkcji takie jak komunikacja Modbus , zegar czasu rzeczywistego itp..